Karczma u Freda

47-206 Kędzierzyn-Koźle, ul. Kłodnicka 76
tel. 77 472 23 35, kom. 608 341 148
 

 W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną informujemy ,że od dnia 1.04.2020r. obiady można zamawiać od godziny 10.00. Posiłki dowozimy w godzinach 12.00-16.00. Zamówienia proszę składać pod numerem telefonu 774722335 lub 608341148. Dowóz już od kwoty 30zł. Płatność kartą lub gotówką przy odbiorze.

Jadłospis:

Placek po węgiersku                                                            - 18 zł

Schabowy  / ziemniaki / kapusta kiszona zasmażana      - 20 zł

Rolada wp. / kluski / kapusta czerwona duszona              - 20 zł

Kaczka / kluski / kapusta czerwona duszona                    - 20 zł

Pierogi ruskie                                                                        -12 zł

Pierogi z mięsem                                                                   -12 zł


Codziennie oferujemy "Obiad dnia" zupa dnia + 2gie danie w cenie 20zł !!!

Kuchnia śląska
Powiększenie

Kuchnia śląska niewątpliwie kojarzy się z roladą, kluskami, krupniokami i żymlokami. Jest bardzo smaczna, mimo przekonania, że kaloryczna. Na kuchnię śląską wywarły wpływ kuchnia niemiecka, czeska, austriacka i polska.

Niedzielny obiad na Śląsku

Charakterystyczny dla tego regionu jest tradycyjny niedzielny obiad. Od najdawniejszych lat jest najważniejszym posiłkiem w całym tygodniu. Składa się z dwóch dań. Pierwsze danie to rosół, do którego tradycyjnie dodawało się makaron własnej roboty.Drugie danie składa się z: rolady, klusek śląskich i modrej kapusty.

W tygodniu jada się zupy, w tym krupnik, grochówkę, kapuśniak, ogórkową, zupę pomidorową i fasolową, a także żur. Często spożywane są także krupnioki oraz żymloki. W kuchni śląskiej jest wiele tanich potraw mącznych takich jak kluski, buchty czy naleśniki.

Na deser podaje się kołacz śląski jest to placek drożdżowy z makiem, serem, kruszonką, lub owocami. Jadany najczęściej w niedzielę oraz podczas uroczystości. Kołocz ma swoją tradycję związaną z weselami, roznosi się go znajomym, którzy nie biorą udziału w przyjęciu weselnym.